Karlštejn

Karlštejn 13 km

Jedna z nejznámějších českých památek leží pouhých 13 km od naší restaurace. Vrcholně gotický hrad založený v roce 1348 byl vybudován českým králem a římským císařem Karlem IV. jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů. Hrad Karlštejn patří k našim nejvýznamnějším historickým památkám. I svým vzhledem se řadí mezi nejmalebnější památky středověku u nás. Historické interiéry dvou pater Císařského paláce, v Mariánské věži hradní Pokladnici a Klenotnici (např. Dvořenínská síň, Rytířský sál, Královská ložnice, Audienční síň, Sál předků, Hodovní síň, a mnoho dalších.).

www.hradkarlstejn.cz

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně 14 km

Jeskyně vznikly erozní činností vod, které prosakovaly vápencovým masívem a vytvořily systém tří jeskynních pater s převýšením více než 70 metrů. Předpokládá se, že hlavní etapa vývoje jeskynních prostor jako takových probíhala před 25 - 30 miliony lety.

Koněpruské jeskyně se nacházejí v CHKO Český kras. Objeveny byly v roce 1950 při těžbě vápence v Houbově lomu na jižním svahu Zlatého koně. Záhy začaly průzkumné práce, které ukázaly na nebývalý rozsah nově nalezených podzemních prostor. Třípatrový jeskynní systém čítá přes 2 km délky chodeb.

V jeskyni byla nalezena celá řada zvířecích kostí, ale také kosti pravěkého člověka. Ve svrchním patře jeskyní byly objeveny pozůstatky po penězokazecké dílně z 15. století. Dodnes jsou Koněpruské jeskyně nejdelším známým jeskynnín systémem na území Čech.

Od roku 1959 jsou jeskyně zpřístupněny veřejnosti a ročně je navštíví desetitisíce turistů.

http://konepruske.caves.cz

Lomy Amerika

Lomy Amerika 8 km

Amerika je soustavou jámových vápencových lomů v Českém krasu, které jsou propojené podzemními štolami. Mezi nejznámější patří Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko, několik dalších větších i menších lomů se nachází v okolních lesích.

www.lomy-amerika.cz

Svatý Ján pod Skalou

Svatý Jan pod Skalou 5 km

Svatý Jan pod Skalou je obec ve Středočeském kraji, okrese Beroun, která společně s Karlštejnem a starodávným Tetínem patří mezi nejzajímavější turistické lokality okresu. Obec se nachází necelých 5 km východně od Berouna v srdci Chráněné krajinné oblasti Český kras. Nejkrásnější ve Svatém Janu je impozantní vápencová Svatojánská skalní stěna, která se vypíná do výšky 210 m nad okolní terén a dominuje tak celému okolí. Pod skalní stěnou je památka Kostel sv. Jana Křtitele a jeskyně sv. Ivana. Raně barokní stavba s bohatou vnitřní výzdobou.Hned vedle kostela, pod oknem Ivanovy jeskyně vyvěrá silný pramen léčivé vody, Pramen svatého Ivana.

www.svatyjan.cz

Důlní expozice – Chrustenická šachta

Důlní expozice – Chrustenická šachta 3 km

Důl patřil ve své době k největším a nejvýznamnějším dolům Barrandienu (oblasti západně od Prahy). Důl měl 84 podzemních pater zasahujících až do hloubky 426 m, tj. 120 m pod hladinu moře. Za sto let usilovné práce se z něho vytěžilo bezmála 8 milionů tun rudy. V současné době je ve stovkách metrů zpřístupněných chodeb shromážděna řada unikátních exponátů připomínajících slavnou dobu hornictví a lomařství v této oblasti. Součástí prohlídky je i jízda důlním vlakem. Důl je v současnosti zpřístupněn nejen turistům, ale i potápěčům. Stálá expozice o lomech Amerika - Mořina před vchodem do podzemí.

www.chrustenicka-sachta.cz

Beroun Golf Resort – 18 jamkové hřiště

Beroun Golf Resort – 18 jamkové hřiště 10 km

Nový, špičkový a luxusní golfový resort vznikl v Berouně a je vlastně prvním v pravém smyslu privátním hřištěm v ČR. Beroun Golf Resort se nachází v bývalém vojenské areálu Na Veselé v Berouně. Ze stráně nad řekou se otevírají výhledy na brdské hřebeny i na královské město Beroun. Hřiště má mnoho podobného s vyhlášeným areálem v nedalekém Karlštejně. Na ploše 85 hektarů je umístěno 70 pískových překážek (bunkerů), čtyři umělá jezera o celkové ploše 3,5 hektaru a velký dvojgreen, kde končí cesty jamek sedm a deset.

www.golfberoun.cz

Golf Resort Karlštejn – 27 jamkové hřiště

Golf Resort Karlštejn – 27 jamkové hřiště 13 km

Atraktivní hřiště, které se rozprostírá na svazích oproti hradu Karlštejn, má spíše luční charakter a díky kopcovitému kurzu je pro hráče velice náročné. Minimem vzrostlé zeleně na hru působí i proměnlivý vítr, který ještě více ztíží záměry golfisty. Ale hra zde má své kouzlo a zdolání kurzu je silným zážitkem.

www.karlstejn-golf.cz

Koupání v areálu Caravan Campu Valek

Koupání v areálu Caravan Campu Valek

Caravan Camp Valek se nachází ve středních Čechách v obci Chrustenice, v přírodním parku nedaleko hlavního města Prahy. Pro návštěvníky je k dispozici venkovní bazén dlouhý 65m, dále tenisové kurty, ping-pong a dětské hřiště.

www.campvalek.cz

Vyjížďky na koních

Vyjížďky na koních

Ranč u Kotvy paní Marhoulové nabízí vyjížďky na koních v okolí Loděnice.

www.ranc-u-kotvy.cz